Милуоки надви Мемфис за 17-та поредна победа

Янис Адетокумбо се отчете с 37 точки и 11 борби за 26 минути игра.

Отборът ма Милуоки Бъкс записа 17-та поредна победа в НБА, след като много силна четвърти помогна на тима да надвия Мемфис Гризлис със 127:114 като гост.

Срещата започна силно за Бъкс, които дръпнаха с шест точки след първата част, но след това домакините заиграха по-уверено и обърнаха резултата, като в средата на третата четвъртина натрупаха преднина от 10 точки. В последната част баскетболистите на Милуоки бяха тотални господари на корта и в крайна сметка стигнаха до убедителен успех с 13 точки.

Действащият MVP Янис Адетокумбо реализира 37 точки и 11 борби за 26 минути игра, а Крис Мидълтън добави 26 точки за успеха. За Гризлис много силен мач направи Джарън Джаксън, който вкара 43 точки с 9 реализирани тройки. Милуоки вече са с баланс 23-3, докато Мемфис има 8 победи и 17 загуби.

В друг мач от тази нощ Джеймс Хардън премина границата от 50 отбелязани точки във втори пореден двубой, за да изведе Хюстън Рокетс до победа над Орландо Меджик със 130:107 като гост. Хардън реализира 54 точки с 10 отбелязани тройки.

Ел Ей Лейкърс записа 23-ия си успех от началото на сезона след победа при гостуването си на Маями Хийт със 113:110. Тандемът Леброн Джеймс и Антъни Дейвис се отчете общо с 61 точки, 19 борби и 13 асистенции. /БГНЕС