Милуоки надви Бостън в оспорвано дерби на Изток

Отборът на Милуоки Бъкс победи Бостън Селтикс със 131:125 след продължение у дома в дерби между двата отбора с най-добър актив в Източната конференция. В Милуоки гостите имаха преднина в големи периоди от двубоя, като авансът им достигна 14 точки в средата на третата част, но в крайна сметка след 14 размени на водачеството се стигна до продължение, в което Бъкс наваксаха изоставане от пет точки, за да грабнат победата.

Опитният гард Джру Холидей имаше един от най-добрите мачове в кариерата си, като вкара рекордните 40 точки и 8 тройки, включително и далечна стрелба зад централната линия. За Холидей предстои участие в Мача на звездите в Солт Лейк Сити, Юта този уикенд, първо за него от 2013-та година насам, като това е най-дългата пауза между две участие в звездното шоу. "От началото на сезона твърдя, че той играе на ниво ол-стар", каза лидерът на Милуоки Янис Адетокумбо. Двукратният MVP на Лигата завърши с 36 точки, 13 борби, 9 асистенции и 2 чадъра за успеха, след който Милуоки вече е съвсем близо до лидерското място на Изток.

Селтикс бяха без редица от титулярите си - Джейсън Тейтъм, Джейлън Браун, Маркъс Смарт и Ал Хорфърд, а в тяхно отсъствие най-резултатни бяха Дерик Уайт (27 точки и 12 асистенции) и Малкълм Брогдън (26 точки).

След 11-та си поредна победа Бъкс вече има баланс 40-17, докато лидерът на Изток Бостън е с актив 41-17.

На Запад Ел Ей Клипърс спечели важна битка с Голдън Стейт Уориърс след 134:124 в Лос Анджелис. Кауай Ленард вкара 33 точки, Пол Джордж добави 20, а Норман Пауъл се включи от пейката с 24 точки за 25 минути игра. За Уориърс седем играчи вкараха 10 и повече точки, но това не бе достатъчно за успеха и шампионите отново са с баланс от 0.500 - 29 победи и 29 загуби. Клипърс са на пета позиция с 32 победи и 28 загуби.

Торонто Раптърс - Орландо Меджик 123:113

Финикс Сънс - Сакраменто Кингс 120:109

Портланд Трейл Блейзърс - Вашингтон Уизардс 101:126. /БГНЕС