Милан с драматичен успех в Емполи

Отборът на Милан стигна до драматична победа над Емполи с 3:1 като гост в мач от осмия кръг на Серия А. Зрителите на двубоя станаха свидетели на три гола в добавеното време на второто полувреме, но в крайна сметка "росонерите" стигнаха до трите точки.

Всичко най-интересно на "Стадио Карло Кастелани" се случи в заключителните 15 минути, като шампионите на Италия поведоха в резултата в 79-та минута чрез Анте Ребич в 79-та минута, но домакините изравниха в 92-та минута с гол на Недим Байрами. Гостите успяха веднага да отвърнат на удара и след минута отново излязоха напред след гол на Фоде Туре, а малко след това Рафаел Леао оформи крайното 3:1 в полза на Милан.

По този начин Милан заема трето място в класирането със 17 точки, три по-малко от лидера Наполи, докато Емполи е на 14-то място с актив от 7 точки. /БГНЕС