Милан изяде голям бой от Сасуоло на "Сан Сиро"

Кризата в Милан се задълбочава. "Росонерите" допуснаха срамна загуба - 2:5 от Сасуоло на “Сан Сиро”. Така след три мача без победа в Серия А шампионите се сринаха до четвъртото място в класирането, а още днес те могат да бъдат изпреварени от Лацио и Рома, които играят по-късно.

Още в осмата минута Оливие Жиру изпрати топката в противниковата врата, но попадението бе отменено поради засада. Гостите нанесоха своя удар в 19-ата минута. Доменико Берарди подаде към Грегъри Дефрел, който изпрати топката в опразнената врата.

Само три по-късно Сасуоло удвои аванса си. Доменико Берарди се отчете с нова асистенция. Давиде Фратези отправи изстрел в близкия ъгъл на Чиприан Татарушану за 2:0. В ответната атака шампионите успяха да намалят изоставането си. Оливие Жиру засече с глава центриране отляво на Давиде Калабрия.

След половин час игра тимът на Алесио Диониси възобновиха аванса си от две попадения. Доменико Берарди засече с глава центриране от ъглов удар на Хамед Жуниор Траоре.

В първата си атака след почивката гостите получиха дузпа. Давиде Калабрия повали Арманд Льорианте в наказателното поле. Французинът бе точен от 11-метровия наказателен удар с плътен удар по земя.

Играчите на Стефано Пиоли се опитаха да се върнат в сблъсъка, но попадение на Анте Ребич с глава бе отменено заради засада след намесата на ВАР. Резервата Матеуш Енрике отбеляза петото попадение за Сасуоло в срещата, едва три минути след като се появи на терена.

Още следващата атака "росонерите" оформиха крайния резултат. Друга резерва - Дивок Ориги се разписа с красив удар в горния далечен ъгъл. Сасуоло се изкачи до 16-ото място в подреждането с 20 точки. /БГНЕС