Маями отново поведе на Бостън след победа в мач номер 3

Отборът на Маями Хийт поведе с 2-1 във финалната серия на Източната конференция с Бостън Селтикс, след като спечели мач номер 3 със 109:103 като гост. Лидерите на Изток изгубиха домакинското си предимство със загуба във Флорида в предишния мач, но започнаха ударно в "Ти Ди Гардън" тази нощ и взеха първата част с 39:18.

Във втората част Горещите загубиха своята звезда Джими Бътлър заради контузия, но в негово отсъствие лидерската роля пое центърът Бам Адебайо, който завърши с 31 точки, 10 борби, 6 асистенции и 4 откраднати топки при над 68 процента успеваемост на стрелбата. Маями поведе с 25 точки във втората четвъртина, но авансът им бе стопен до само една точка при 93:92 три минути преди края. Все пак гостите удържаха щурма на Селтикс за важна победа като гост.

Мак Стръс добави 16 точки за успеха, а Пи Джей Тъкър се отчете със 17. За Бостън над всички бе Джейлън Браун с 40 точки и 9 борби, ветеранът Ал Хорфърд записа 20 точки и 14 борби, Маркъс Смарт завърши с 16 точки и 7 асистенции, но звездата Джейсън Тейтъм нямаше ден и вкара едва 10 точки при 21,4 процента точна стрелба.

"Шест загубени топки и нито един кош през второто полувреме - това е недопустимо", критичен бе към себе си Тейтъм. "Трябва да играя по-добре. Чувствам, че подведох момчетата тази вечер. Вината е моя", допълни той. "Ние отговорихме на загубата в първия мач с победа във втория, сега те направиха същото. Трябваше да им отговорим, но не бяхме на нужното ниво", каза треньорът на Селтикс Име Удока.