Лудогорец с престижен успех над Цървена Звезда за първа победа на лагера в Турция

Лудогорец постигна дебютен успех в контролите на лагера си в Турция, след като надви сръбския шампион Цървена звезда с 3:2 срещу сръбския шампион Цървена звезда.

Пред погледа на собствениците Кирил и Георги Домусчиеви, два гола за българския първенец отбеляза Игор Тиаго, а едно попадение добави Бернард Текпетей. През второто полувреме сърбите реализираха на два пъти във вратата на Симон Слуга. Лудогорец игра много силно през първата част, а над всички бяха голмайсторите Текпетей и Тиаго. През втората част Матиас Тисера се отличи с няколко сериозни пропуска пред вратата на Милан Борян.

Българският шампион срази сръбския първенец с 3:2 в Белек.

„Зелените“ поведоха с 1:0 в 9-ата минута. Текпетей надигра Николич, след което подаде на Доминик Янков, а той продължи към Игор Тиаго. Бразилецът с лекота се освободи от един от централните защитници на Цървена звезда и прати топката под напречната греда във вратата на Милан Борян. Разградчани покачиха аванса си в 34-та минута, когато Педро Нареси подаде към Текпетей, който с много силен удар вкара топката във вратата на Борян. Възпитаниците на Анте Шимунджа направиха резултата класически 120 секунди по-късно. Кирил Десподов напредна по десния фланг, а след това достави топката на Тиаго, който не остави никакви шансове на стража на сърбите, пращайки топката във вратата му и отбелязвайки своя втори гол в двубоя.

Цървена звезда намали своето изоставане в 75-та минута, когато Алекс Виго подаде към Букари, който продължи към Мирко Иванич, а той с премерен удар вкара топката във вратата на Симон Слуга. Сръбският шампион стигна до ново попадение в последната минута на редовното време, след като Алекс Виго преодоля Групер и Русо, а впоследствие от малък ъгъл вкара топката във вратата на Слуга.

Следващата контрола на Лудогорец е срещу Динамо Тбилиси на 28 януари. В предишните си проверки „зелените“ загубиха от германския Хановер 96 с 1:2 и направиха равенство 1:1 с полския Заглембе Любин. /БГНЕС