Ливърпул отново се издъни на „Анфийлд“

Ливърпул допусна втора последователна домакинска загуба във Висшата лига от Брайтън с минималното 0:1 на „Анфийлд“ в среща от 22-ия кръг на първенството.

Брайтън ликува след попадението на Алсате, което донесе ценния успех над шампионите.

„Червените“ влязоха в двубоя в серия от две поредни победи над Тотнъм и Уест Хем след негативна поредица от резултати, като търсеха първи гол у дома от началото на 2021 г. Още в самото начало Мохамед Салах пропусна изгодна възможност след чудесен дълъг пас на капитана Джордан Хендерсън. Последваха равностойни минути, като Брайтън, победил в предишния кръг в къщи Тотнъм, показа зъби на няколко пъти и отправи няколко удара към Кеомин Келехър – младият страж замени под рамката титулярния вратар Алисон, който е болен. В крайна сметка до почивката домакините не отправиха точен удар по посока вратата на Робърт Санчес. В началото на втората част шампионите вдигнаха оборотите и застрашиха „чайките“, но допуснаха попадение в 56-та минута. Дан Бърн върна топката в наказателното поле с глава, където Леандро Тросард влезе в ролята на асистент за първия гол на Стивън Алсате във Висшата лига. Брайтън имаше възможности да реши всичко, но Келехър се прояви отлично на няколко пъти, а от другата страна Салах не намери вратата след остро подаване на Трент Алекзандър-Арнолд. До края Ливърпул така и не успя да изравни и отново разочарова на „Анфийлд“, допускайки втора поредна загуба в Лигата след тази от Бърнли със същия резултат. Мърсисайдци отстъпиха в два поредни домакински мача в първенството за първи път от 2012-а година насам. Брайтън спечели на „Анфийлд“ пък за първи път от март 1982 година. В класирането Ливърпул е четвърти с 40 точки, докато Брайтън е с 24, на десет от зоната на изпадащите. В следващите си мачове „чайките“ гостуват на Бърнли, докато шампионите приемат у дома Манчестър Сити в дербито на кръга. „Гражданите“ по-рано нямаха проблеми при визитата на „виненочервените“, постигайки рутинна победа с 2:0. Габриел Жезус и Рахийм Стърлинг реализираха двете попадения за „небесносините“, за които това бе 13-и пореден успех във всички турнири. Тимът на Пеп Гуардиола има 47 точки, на три пред втория Манчестър Юнайтед, и с мач по-малко от „червените дяволи“. Останалите резултати: Фулъм – Лестър 0:2 Лийдс – Евертън 1:2 Астън Вила – Уест Хем 1:3. /БГНЕС