Ливърпул откри сезона във Висшата лига с апломб

Ливърпул вкара четири гола още през първото полувреме.

Отборът на Ливърпул разби Норич Сити с 4:1 в откриващия мач от първия кръг на новия сезон във Висшата лига.

На стадион „Анфийлд“ миналогодишните вицешампиони започнаха вихрено срещу един от новаците в елита и поведоха в резултата още в седмата минута, когато централният защитник на „канарчетата“ Грант Ханли си отбеляза автогол след остро центриране на Дивок Ориги отляво. 12 минути по-късно голмайсторът на „червените“ Мохамед Салах удвои преднина на своите, а в 28-та минута Върджил ван Дайк покачи на 3:0. Ориги също записа името си сред голмайсторите с попадение в 42-та минута. След почивката възпитаниците на Юрген Клоп намалиха оборотите, а гостите стигнаха до почетен гол, дело на Теему Пуки в 64-та минута, който оформи крайното 4:1 в полза на Ливърпул.

Днес ще се изиграят още седем мач от първия кръг на първенството, а в неделя от 18:30 часа българско време е дербито между Манчестър Юнайтед и Челси. /БГНЕС