Ливърпул си осигури добра преднина след първия мач с Виляреал

Отборът на Ливърпул е все по-близо до финала в Шампионската лига, след като победи Виляреал с 2:0 у дома в първия полуфинален мач от надпреварата. На "Анфийлд" играчите на Юрген Клоп доминираха тотално и можеха да отбележат повече голове, но испанският тим успя да удържи натиска на съперника през първото полувреме.

Малко след почивката мърсисайдци нанесоха двоен удар в рамките на две минути. В 53-та минута центриране на капитана на "червените" Джордан Хендерсън доведе до автогол на Первис Еступинян. Почти веднага след това сенегалският национал Садио Мане вкара втори гол за домакините. До края на срещата не паднаха повече попадения и Ливърпул спечели с 2:0.

Реваншът на "Естадио де ла Серамика" е на 3 май, вторник, като английският тим се е прицелил в трети финал в Шампионската лига в рамките на пет години. В другия полуфинал Манчестър Сити победи Реал Мадрид с 4:3 у дома, а реваншът на "Сантяго Бернабеу" е на 4 май, сряда.

Финалът на Шампионската лига ще се играе на "Стад дьо Франс" в Париж на 28 май. /БГНЕС