Леверкузен тръгнаха ударно при рестарта след шоу на Хаверц

Отборът на Байер Леверкузен потегли убедително при рестарта на германската Бундеслига, след като в последна среща от кръга надигра категорично като гост Вердер Бремен с 4:1.

Хаверц открива резултата срещу Вердер при убедителния успех на "аспирините" с 4:1.

Пред празните трибуни на „Везерщадион“ „аспирините“ изиграха отличен двубой, в който не оставиха шансове на своя съперник. Резултатът беше открит от младия талант на Байер Кай Хаверц в 28-та минута. Малко след това „бременските музиканти“ стигнаха до изравнителен гол дело на Теодор Гебре Селасие, но отново Хаверц бе точен за 2:1. През втората част възпитаниците на Петер Бош вкараха нови две попадения във вратата на Иржи Павленка. Мичел Вайзер в 61-та и Керем Демирбай в 75-та оформиха крайния резултат в срещата. Така Леверкузен продължава да бъде в битката за Зона Шампионска лига, като е на точка от четвъртия РБ Лайпциг и на две от третия Борусия Мьонхенгладбах. Вердер пък остава в зоната на изпадащите, на девет точки от намиращия се над чертата Майнц 05 и с мач по-малко от тях. В следващия кръг Вердер гостува на Фрайбург, докато Леверкузен гостува на Гладбах. /БГНЕС