Левандовски с нов гол при класика над Севиля

Отборът на Барселона се изкачи до второ място в класирането на Ла Лига, след като разби Севиля с 3:0 като гост в мач от четвъртия кръг на първенството. На стадион "Рамон Санчес Писхуан" новото попълнение на каталунците Рафиня откри резултата в 21-та минута, а 15 минути по-късно Роберт Левандовски удвои с петия си гол за клуба.

Пет минути след почивката централният защитник Ерик Гарсия оформи крайното 3:0 в полза на Барселона. По този начин отборът на Шави се изкачи до второ място в класирането с 10 точки, две по-малко от лидера Реал Мадрид, който е единственият със стопроцентов актив от началото на сезона. Трагичното начало на кампанията за Севиля продължава, като андалусците заемат 17-та позиция в подреждането със само една точка.

Реал Сосиедад - Атлетико Мадрид 1:1

Реал Мадрид - Бетис 2:1

Майорка - Жирона 1:1. /БГНЕС