Левандовски премина границата от 50 гола, а Байерн спечели 20-та Купа на Германия

Роберт Левандовски премина границата от 50 гола през този сезон при победата на Байерн Мюнхен над „Байерн Леверкузен с 4:2 при закрити врати, за да спечели 20-та Купа на Германия.

Играчите на Байерн ликуват за 20-ти път с Купата на Германия.

Шампионите на Бундеслигата доминираха на "Олимпиащадион" в Берлин. Дейвид Алаба откри резултата с гол от ранен свободен удар, преди Серж Гнабри да добави втория гол през първото полувреме. Левандовски отбеляза два гола през втората част, с което постигна общо 51 гола през този сезон. Байерн, коронясан за шампион в Бундеслигата за осма поредна година миналата събота, спечели всичките си 11 мача, след като сезонът бе възобновен в средата на май след двумесечно прекъсване заради коронавируса. Отборът би могъл да завърши сезона с требъл, печелейки трофея и в Шампионска лига, тъй като са сред фаворитите за финалите в Лисабон следващия месец. Това е 13-и път в историята на клуба, в който баварците постигал дубъла - Купата на Германия и шампионата. Левандовски, голмайстор на Бундеслигата за пети път миналия уикенд, отбеляза шест гола за Купата, има 34 гола в лигата и още 11 в Шампионската лига този сезон. Леверкузен отстъпи за трети път на финал в Купата на Германия след 2002 и 2009 г. /БГНЕС