Лестър спря победната серия на Юнайтед извън дома

Отборите на Лестър и Манчестър Юнайтед откриха Боксинг Дей в английската Висша лига с равенство 2:2 на „Кинг Пауър“. „Червените дяволи“ можеха да поведат в самото начало на срещата, когато центриране на Бруно Фернандеш намери Маркъс Рашфорд непокрит в наказателното поле на „лисиците“, но английският национал направи голям пропуск от близка дистанция.

Изстрелът на Варди се отклони в Туанзебе и влетя в мрежата на Манчестър Юнайтед за крайното 2:2.

Въпреки това, той се реваншира след отлично отклоняване на Фернандеш, за да изведе своя отбор напред в резултата в 23-та минута. Само осем по-късно възпитаниците на Брендан Роджърс възстановиха статуквото след точната интервенция на Харви Барнс. Фернандеш не успя да изнесе топката, след като бе пресиран от Уилфред Ндиди, кълбото достигна до Джеймс Мадисън, който подаде на Барнс, чийто изстрел с левия крак матира Давид Де Хеа. До края на полувремето Фернандеш можеше да върне аванс на гостите, но стреля с глава в аут. През втората част Юнайтед бяха по-близо до гола и трите точки, като първо Рашфорд пропусна отново сам срещу Каспер Шмайхел. Малко след това Антони Марсиал вкара топката във вратата след асистенция на Рашфорд от дълбочина, но голът не бе зачетен правилно заради положение на засада. В крайна сметка, играчите на Оле Гунар Солскяр стигнаха до втори гол в 79-та минута, когато влезлият от пейката Единсон Кавани намери в свободно пространство Фернандеш и португалецът не сбърка, за да върне преднината на манчестърци. Отново обаче както през първото полувреме, Юнайтед не внимаваха в защита и допуснаха ново изравняване, след като Джейми Варди отклони топката след подаване на Айосе Перес, тя рикошира в резервата Аксел Туанзебе и не остави шансове на Де Хеа. До края не паднаха нови попадения и така Лестър спря победната серия на „червените дяволи“ извън „Олд Трафорд“ – тимът на Солскяр бе в поредица от шест последователни победи извън дома и щеше при успех да изравни рекорд на Челси (2008) и Манчестър Сити (2017) от седем поредни успеха в лигата. За „лисиците“ пък това бе първо реми от старта на кампанията в Премиършип. Лестър остава на точка пред Юнайтед в класирането съответно на втора и трета позиция – „лисиците“ са на три точки от лидера Ливърпул, а Юнайтед на четири преди двубоя на мърсисайдци у дома срещу Уест Бромич Албиън. В следващите си двубои Лестър гостува на Кристъл Палас, докато Манчестър Юнайтед приема у дома Уулвърхемптън. /БГНЕС