Лестър отпадна от Лига Европа, Милан продължава след равенство у дома

Отборът на Лестър претърпя поражение от Славия Прага с 0:2 у дома и приключи участието си в Лига Европа. Чешкият тим отива на 1/8 финалите, след като първата среща завърши 0:0.

Головете за Славия отбелязаха Лукаш Провод в 49-ата минута и Абдала Сима в 79-ата.

В друга среща от този етап Милан направи равенство 1:1 с Цървена Звезда на "Сан Сиро". Първият мач в Белград завърши 2:2 и "росонерите" продължават напред благодарение на гола повече на чужд терен.

Франк Кеси даде преднина на Милан в 9-ата минута от дузпа, а за гостите се разписа Ел Фарду в 24-ата. Надпреварата напусна Хофенхайм, който падна на свой терен от Мьолде с 0:2 (общ резултат 3:5). Манчестър Юнайтед не успя да победи Реал Сосиедад на "Олд Трафорд" (0:0), но продължава след убедителната победа с 4:0 в първата среща, която се игра в Торино.