Лейкърс заличи пасив от 15 точки срещу Торонто, Д'Анджело Ръсел се завърна

Ел Ей Лейкърс записа седма победа в последните си девет мача в НБА, слуд като се наложиха над Торонто със 122:112 у дома.

Д'Анджело Ръсел се завърна с 28 точки, включително 5 тройки, плюс 5 борби и 9 асистенции за Лейкърс. Денис Шрьодер добави 23 и 7 асистенции. С 18 точки и 5 асистенции завърши Остин Рийвс. Скоти Барнс бе най-добър за Торонто с 32 точки, 9 борби и 7 асистенции. О Джи Онуноби финишира с 31 и 5 откраднати топки. Якоб Пьолтъл оформи дабъл-дабъл – 17 точки и 10 борби.

Лейкърс заличиха пасив от 15 точки през първото полувреме. Тимът намери сили да преодолеят и кошмарната трета четвърт, след като в последната направиха серия от 26-8 и си осигуриха аванс от 9 точки, който успяха да запазят.

Джоел Ембийд вкара кош 1.1 секунди преди края на редовното време, за да донесе победата на Филаделфия 76ърс със 120:119 над гостуващия Портланд Трейл Блейзърс.

Ембийд порази коша със завъртане на 360 градуса през центъра на Портланд Юсуф Нуркич, като така даде първия и единствен аванс на Филаделфия в мача. Роденият в Камерун баскетболист завърши срещата с 39 точки, като точно неговото представяне бе в основата на обрата, който сътвориха домакините от изоставане от 21 точки малко преди края на първото полувреме.

Джеймс Хардън добави още 19 точки и 9 асистенции на сметката си за четвъртата поредна победа на Сиксърс, а Тайрийс Макси и Де'Антъни Мелтън се отличиха с по 13 точки.