Лейкърс удариха Нетс, Клипърс наваксаха изоставане от 35 срещу Уизардс

Ел Ей Лейкърс надигра Бруклин Нетс със 106:96 като гост в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Двубоят беляза завръщането на Антъни Дейвис в стартовата петица на „езерняците“. Крилото на калифорнийци не бе играло от 17 декември насам, като се завърна с осем точки, две борби, две асистенции и четири блока за около 25 минути на паркета. Над всички за победителите бе ЛеБрон Джеймс със своите 33 точки, седем борби и шест асистенции. Малик Монк добави 22 пункта, а с по 15 и 13 се отчетоха съответно Ръсел Уестбрук и Кармело Антъни.

ЛеБрон Джеймс (л) вкара 33 точки за Лейкърс.

За „мрежите“, които бяха без Кевин Дюрант и Кайри Ървинг, Джеймс Хардън завърши с трипъл-дабъл – 33 точки, 12 борби и 11 асистенции, но усилията му се оказаха недостатъчни за тима на Стив Неш. Пати Милс и ДеАндре‘Бембри добавиха съответно по 15 и 12 пункта за домакините. Бруклин е трети на Изток с баланс 29-18, докато Лейкърс са осми в Западната конференция с равна статистика – 24-24. В следващите си мачове Нетс приемат Денвър Нъгетс в сряда, докато Лейкърс гостуват на Филаделфия 76-ърс ден по-късно.

В друг мач, Ел Ей Клипърс изравни втория най-голям обрат в НБА от сезон 1996-97, след като навакса изоставане от 35 точки през първото полувреме, за да надиграе Вашингтон Уизардс със 116:115 като гост. Люк Кенард вкара седем точки в последните девет секунди, включително и отиграване с четири при 1.9 сек до края на сирената. Той приключи с 25 пункта, осем борби и шест асистенции, а най-резултатен бе Амир Кофи с 29 точки. По 16 за успеха добавиха Терънс Ман и Айзея Хартенщайн.

Люк Кенард (д) вкара седем точки в последните девет сек на мача с Уизардс.

За „магьосниците“ Брадли Бийл се отчете с 23 точки, девет борби и шест асистенции, а още шестима баскетболисти на столичани завършиха с двуцифрен точков актив, но тимът инкасира поражение у дома. Вашингтон е десети на Изток с баланс 23-25, докато Клипърс са девети в Западната конференция с 24-25. За „ножиците“ предстои гостуване на Орландо Меджик в сряда, докато Уизардс пътуват до Мемфис за визита на Гризлис в събота.

Филаделфия 76-ърс – Ню Орлиънс Пеликанс 117:107

Детройт Пистънс – Денвър Нъгетс 105:110

Торонто Раптърс – Шарлът Хорнетс 125:113

Бостън Селтикс – Сакраменто Кингс 128:75

Хюстън Рокетс – Сан Антонио Спърс 104:134

Голдън Стейт Уориърс – Далас Маверикс 130:92

Портланд Трейл Блейзърс – Минесота Тимбъруулвс 107:109. /БГНЕС