Лейкърс разгромиха Уориърс след трипъл-дабъл на ЛеБрон

Ел Ей Лейкърс не оставиха шансове на Голдън Стейт Уориърс, побеждавайки съперника със 128:97 в поредна среща от редовния сезон на НБА, играна в дома на „воините“.

В „Чейс Сентър“ в Сан Франциско, ЛеБрон Джеймс и компания отвяха опонента след силни втора и четвърта четвърти, в които спечелиха съответно с 36:24 и 35:24. Над всички за победителите бе Монтрезъл Херъл, който завърши с 27 точки при стрелба от игра 11/14 от пейката. Звездата на „езерняците“ ЛеБрон Джеймс наниза трипъл-дабъл – 22 точки, 10 борби и 11 асистенции.

С дабъл-дабъл се отчете Тейлън Хортън-Тъкър – 18 точки и 10 асистенции. Стеф Къри обичайно бе най-резултатен за Уориърс със своите 27 пункта, но тимът на Стив Кър бе далеч от показаното срещу лидера на Запад Юта Джаз, когато съставът спечели със 131:119.

В подреждането на Западната конференция Лейкърс са трети с баланс 26-13, докато Уориърс са девети с 20-20. В следващите си мачове Ел Ей приема Минесота Тимбъруулвс, а Голдън Стейт гостува на Хюстън Рокетс.

Шарлът Хорнетс – Сакраменто Кингс 122:116

Вашингтон Уизардс – Милуоки Бъкс 122:133

Детройт Пистънс – Сан Антонио Спърс 99:109

Бруклин Нетс – Ню Йорк Никс 117:112

Далас Маверикс – Ел Ей Клипърс 99:109

Денвър Нъгетс – Индиана Пейсърс 121:106

Финикс Сънс – Мемфис Гризлис 122:99. /БГНЕС