Хебър допусна четвърта поредна загуба в Шампионската лига

Волейболистите на Хебър записаха четвърта поредна загуба в Шампионската лига. Тимът от Пазарджик се провали при гостуването си на полския гранд Алурон Вирту Варта (Заверче) Воденият от Камило Плачи тим отстъпи с 0:3 (24:26, 15:25, 17:25) в двубой от група В на надпреварата, изигран в "Домброва Гурнича".

В първата среща помежду им преди около месец "жълто-зелените" се наложиха с 3:1 гейма в зала "Васил Левски".

Така Заверче излезе отново е лидер в класирането, с 9 точки (3 победи, 1 загуба), пазарджиклии остават на четвъртата позиция с 2 точки и без успех.

Първият гейм бе ключов, като предложи равностойни моменти, след което домакините взеха превес. Включването на Пламен Шекерджиев при 17:21 доведе до свежест, като сервисът му помогна за възхода на тима и Хебър изравни (22:22). Във важните моменти обаче опитът и класата на Заверче си казаха думата и наклониха везните в тяхна полза.

В следващите две части Хебър нямаше същите съпротивителни сили. Камило Плачи направи няколко рокади в състава, но и това не помогна. Във втория и третия гейм "тигрите" не успяха да поставят съперника под напрежение. Увеличиха се грешките, спадна процентът в атака и това оказа влияние върху развоя на мача.

Най-резултатен бе Якопо Масари с 10 точки (1 блокада), толкова реализира и Симон Хирш (1 ас, 2 блокади). За съперника Урош Ковачевич приключи с най-голям актив - 15 точки (1 ас, 1 блокада), Милош Снишчол завърши с 11 точки (1 ас, 3 блокади). /БГНЕС