Калвърт-Люин носи втори пореден успех за Евертън на Анчелоти

Евертън победи домакина Нюкасъл с 2:1 в двубой от 20-ия кръг на Висшата лига и записа втори пореден успех за първи път през сезона. В герой за „карамелите" и този път се превърна Доминик Калвърт-Люин, който донесе трите точки в дебюта на Карло Анчелоти срещу Бърнли (1:0) преди два дни. Този път роденият в Шефилд нападател се разписа два пъти (13, 64), с което увеличи сметката си на 10 гола. Фабиан Шар (56) вкара за „свраките", които не се радват на най-успешни празници.

В двубоя на дъното Уотфорд победи Астън Вила с 3:0, за да се доближи до спасителната зона на само три точки. За „стършелите" на два пъти се разписа капитанът Трой Дийни (42, 67 д.), а един гол вкара Исмаила Сар (71). Адриан Мариапа бе изгонен в 57-та минута, но това не се отрази на домакините. Уотфорд спечели седем точки в рамките на една седмица, почти толкова, колкото от началото на сезона (9). Астън Вила пък отново загуби от директен опонент след Саутхемптън (1:3), въпреки че надигра Норич (1:0) в четвъртък.

В другата среща по същото време Саутхемптън и Кристъл Палас завършиха 1:1 на „Сейнт Мерис". /БГНЕС