Къри изведе Голдън Стейт до победа над Милуоки след продължение

Голдън Стейт Уориърс сложи край на серията си от три поредни загуби в Лигата и победи отбора с най-добър актив в НБА Милуоки Бъкс със 125:116 след продължение в мач от редовния сезон. В Сан Франциско с огромна заслуга за успеха на шампионите бе двукратният MVP на Лигата Стеф Къри, който вкара 22 точки в последната четвърт и продължението, като се отличи и с решаващ чадър срещу Джру Холидей в последните секунди на редовното време.

Бъкс бяха без голямата си звезда Янис Адетокумбо, но въпреки това имаха преднина от осем точки две минути преди края, преди Къри да вкара 11 поредни точки за своя тим и да вкара мача в продължение, където отбеляза 9 от 14-те точки за домакините. Той завърши с 36 точки (6 тройки), 6 борби, 4 асистенции и 2 откраднати топки, а Клей Томпсън добави 22 точки за успеха. Крилото Донте Дивинченцо се отчете с 20 точки (6 тройки) и 10 борби, а Уориърс взеха цели 65 борби, 17 повече от съперника си. За Милуоки над всички бяха Крис Мидълтън и Брук Лопес с 19 точки, като общо седем играчи на тима вкараха 12 и повече точки.

"Много ми хареса този мач, борихме се през цялото време. Бяхме солидни през по-голямата част от двубоя", коментира треньорът на Голдън Стейт Стив Кър. "Да успея да вкарам няколко важни коша и след това да имам намеса в другата половина на корта даде сили на целия отбор, защото е изненадващо", сподели Къри.

След тази победи Уориърс заемат шесто място в Западната конференция с баланс 35-33, докато Бъкс остават начело на Изток с 48 победи и 19 загуби.

Ел Ей Клипърс - Ню Йорк Никс 106:95

Шарлът Хорнетс - Юта Джаз 111:119

Детройт Пистънс - Индиана Пейсърс 115:121

Орландо Меджик - Маями Хийт 126:114 (след продължение)

Атланта Хоукс - Бостън Селтикс 125:134

Хюстън Рокетс - Чикаго Булс 111:119

Мемфис Гризлис - Далас Маверикс 112:108

Ню Орлийнс Пеликанс - Оклахома Сити Тъндър 96:110