Къри и Томпсън изведоха Голдън Стейт до положителен баланс

Отборът на Голдън Стейт Уориърс вече има положителен баланс в Западната конференция, след като победи Торонто Раптърс със 129:117 у дома в мач от редовния сезон на НБА. В Сан Франциско Раптърс имаха преднина в голяма част от първите две четвъртини, а последната част започна с една точка разлика в полза на Уориърс, но след това шампионите доминираха на корта за втория си пореден успех в Лигата.

Звездите на Голдън Стейт Стеф Къри и Клей Томпсън бяха на висота, като вкараха общо 64 точки. Къри се отчете с дабъл-дабъл от 35 точки, 11 асистенции и 7 борби, а Томпсън завърши с 29 точки (6 тройки) и 8 борби. Джонатан Куминга се включи силно от пейката с 15 точки за 23 минути, а друга резерва - Донте ДиВинченцо - записа 12 точки и 11 асистенции. За Торонто най-резултатен бе Фред ВанВлийт с 28 точки и 10 асистенции, а Паскал Сиакам добави 21 точки и 7 борби.

След този успех Голдън Стейт заема седмо място на Запад с 25 победи и 24 загуби, докато Торонто е на 12-та позиция в Източната конференция с актив 22-28.

Пейсърс - Бъкс 131:141

Тимбърулвс - Гризлис 111:100

Хийт - Меджик 110:105

Тъндър - Кавалиърс 112:100. /БГНЕС