Ювентус стартира сезона в Серия А с класика в Удине

Ювентус започна новата кампания в италианската Серия А с класически успех над Удинезе с 3:0 като гост. На „Дачия Арена“ „Старата госпожа“ си свърши работата за едно полувреме, когато отбеляза и трите попадения във вратата на съперника.

Адриен Рабио (ц) секунди след третия гол във вратата на Удинезе.

Тон за победата даде Федерико Киеза, който изведе тима на Масимилиано Алегри напред в резултата след 120 сек. В 20-та преднината на „бианконерите“ бе удвоена след точно реализирана дузпа от нападателя Душан Влахович. В третата минута на добавеното време Адриен Рабио оформи класиката, а с това и крайния резултат.

За Юве предстои домакинство на Болоня в следващия кръг, докато Удинезе ще търси първи точки за сезона при визитата си на Салернитана.

В друг мач, Лече изненада Лацио и спечели домакинството си на „орлите“ с 2:1. Чиро Имобиле даде аванс на столичани през първото полувреме, но с бързи два гола между 85-та и 87-та минути на Понтус Алмквист и Федерико Ди Франческо Лече се поздрави с победата. /БГНЕС