Ювентус повали Реал Мадрид в Орландо

Ювентус се наложи над Реал Мадрид с 3:1 в приятелска среща, играна на „Кемпинг Уърлд Стейдиъм“ в Орландо, Флорида.

„Старата госпожа“ започна ударно срещата и поведе още в първата минута след попадението на Мойс Кийн. Кралският клуб продължи да изпитва трудности и инкасира втори гол в 20-та минута, реализиран от сина на легендата Джордж Уеа – Тимъти. Все пак, Реал върна едно попадение до почивката чрез Винисиус Жуниор. В петата минута на добавеното време обаче „бианконерите“ сложиха точка на спора с трети гол, дело на Душан Влахович.

За тима на Масимилиано Алегри това бе и последна проверка преди старта на новия сезон в Серия А – отборът гостува на Удинезе в първия кръг на 20 август. Реал от своя страна открива кампанията си в Ла Лига с тежка визита на Атлетик Билбао на 12 август.

В друга контрола, Челси и Борусия Дортмунд направиха равенство 1:1 в Чикаго. И двата гола бяха вкарани в края на срещата, като Мариус Волф откри за германците в 80-та минута, а девет по-късно Мейсън Бърстоу се разписа за „сините“. /БГНЕС