Юта надви Кливланд след здрава битка

Отборът на Юта Джаз победи Кливланд Кавалиърс със 109:108 като гост в мач от редовния сезон на НБА. В Кливланд двата тима си размениха водачеството 14 пъти, а Юта опропасти преднина от 15 точки, преди все пак да стигне до успеха с една точка разлика.

След равностойни две част Джазмените дръпнаха в резултата и малко след началото на последната четвъртина поведоха с 15, но домакините направиха страхотна серия и в рамите на по-малко от две минути и половина нанизаха 15 поредни точки, за да изравнят. В следващите минути водачеството се разменяше, а Дариъс Гарланд имаше шанс да донесе успеха на Кавалиърс със заключителната стрелба в двубоя, но пропусна.

В крайна сметка Юта стигна до четвърти пореден успех, а най-резултатен за тима бе Донован Мичъл с 35 точки, докато центърът Руди Гобер се отчете с 6 точки и 20 борби. Силно от пейката се включи Руди Гей с 15 точки и 8 борби. За домакините Гарланд завърши с 31 точки, а Джарет Алън (17 точки, 10 борби) и Еван Моубли (14 точки, 12 борби) реализираха дабъл-дабъл.

След тази победа Юта заема трето място в Западната конференция с 16 успеха и 7 загуби, докато Кливланд е на седма позиция на Изток с баланс 13-11.

Хоукс - Хорнетс 127:130

Раптърс - Уизардс 102:90

Рокетс - Пеликанс 118:108. /БГНЕС