Юнайтед сложиха край на серията на Сити от 21 поредни победи

Манчестър Юнайтед удари градския съперник Манчестър Сити с 2:0 на „Етихад“ в поредното издание на градското дерби от 28-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата започна по мечтан начин за „червените дяволи“, които получиха правото да изпълнят дузпа още в първата минута, когато Антони Марсиал бе съборен в наказателното поле от Габриел Жезус, а главният съдия Антъни Тейлър показа бялата точка. Зад топката застана Бруно Фернандеш, който въпреки добрата реакция на Едерсон, преодоля бразилския страж и отвърна на критиците си, разписвайки се срещу отбор от топ 6 за втори път в кариерата си за първенство след попадението при загубата от Тотнъм с 1:6 в началото на кампанията.

Гостите можеха да покачат скоро след това аванса си, но изстрелът на Люк Шоу попадна в ръцете на Едерсон. Играчите на Оле Гунар Солскяр ограничиха максимално съперника през първата част, като единствен Олександър Зинченко предизвика по-сериозно спасяване на Дийн Хендерсън. В края на полувремето Жезус се размина с прострелен пас на Риад Марез, но дори да бе засякъл топката, щеше да има засада на бразилеца.

Подобно на първата част, Юнайтед нанесоха втори удар в началото на второто полувреме, когато Маркъс Рашфорд подаде на Шоу, а бранителят с премерен шут излъга Едерсон за 2:0. „Гражданите“, които преди гола на централния защитник уцелиха напречната греда чрез Родри, опитаха да отвърнат на предизвикателството, но нямаха достатъчно сериозни положения пред противниковата врата, като изключим ситуации пред резервата Фил Фодън и Рахийм Стърлинг. От другата страна, Марсиал можеше да направи резултата класически, но Едерсон спаси решително.

В крайна сметка, до края нямаше нови голове и така Юнайтед нанесоха първа загуба на Сити след 21 поредни мача във всички турнири, в които момчетата на Пеп Гуардиола неизменно печелеха – „червените дяволи“, след дубъла си миналата година, не загубиха и този сезон от градския съперник след нулевото равенство в първия двубой на „Олд Трафорд“. Съставът на Солскяр е вече в серия от 22 поредни гостувания без поражение. Тимът съкрати разликата до върха, където продължава да бъдат „небесносините“, на 11 точки. В следващите си мачове Сити играят отново у дома срещу Саутхемптън, докато Юнайтед приемат Уест Хем. /БГНЕС