Интер е на 11 точки от титлата в Италия след победа №100 на Индзаги

Интер победи Емполи с 2:0 у дома в двубой от 30-ия кръг в италианската Серия А и постигна успех №100 под ръководството на Симоне Индзаги.

Федерико Димарко откри още в шестата минута след асистенция на Алесандро Бастони и изстрел от воле от границата на наказателното поле. До края на полувремето и след почивката домакините бяха по-активният тим, но не успяваха да отбележат втори гол.

Интер сложи точката на спора в 81-ата минута. Дензел Дъмфрис получи топката по дясното крило, напредна до крайната линия и подаде към Алексис Санчес, който чукна топката в опразнената врата (2:0).

Така "нерадзурите" са само на 11 точки от спечелване на титлата.

Тимът на Симено Индзаги има 79 и продължава да е убедителен лидер в Серия А, като осем кръга преди края води с 14 точки пред преследвача Милан. Емполи е в борбата за оцеляване, заемайки 18-то място с 25 точки, колкото има и първият над опасната зона – Фрозиноне.

В същото време Лече и Рома изиграха много интересен мач, но не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0.

По този начин римските "вълци" се отдалечиха от топ 4, като са пети с 52 точки, на 5 зад Болоня. Лече е 13-и с 29.

Рома няма загуба в последните си шест мача от шампионата, но изглежда, че тимът ще има много трудна задача да завърши в зона Шампионска лига. /БГНЕС