Холандия елиминира Англия в Лигата на нациите

Холандия се наложи над Англия с 3:1 във втория полуфинал на турнира Лига на нациите. Срещата се игра на стадион "Афонсо Енрикеш" в португалския град Гимараеш.

Автор на първия гол в двубоя стана Маркъс Рашфорд в 32-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него на Матейс де Лихт. Защитникът на "лалетата" се реваншира в 73-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар успя с глава да възстанови равенството. Този резултат се запази до края на редовното време и последваха продължения. В 97-ата минута Кайл Уокър си вкара автогол в опит да изпревари противников играч, а в 114-ата минута Куинси Промес сложи край на спора. Във финала на турнира в неделя Холандия ще спори с Португалия, която в другия полуфинал отстрани Швейцария. Швейцария и Англия ще изиграят мач за третото място. /БГНЕС