Холанд отложи празненствата в Байерн след късен гол срещу Фортуна

Отборът на Борусия Дортмунд постигна късна драматична победа при гостуването си на Фортуна Дюселдорф с 1:0 в двубой от 31-ия кръг на германската Бундеслига.

Холанд донесе победата на Дортмунд при визитата на Дюселдорф.

„Жълто-черните“ влязоха като абсолютен фаворит в срещата със закъсалия тим на домакините, като знаеха, че при неуспех щяха да подпечатат осмата поредна титла на Байерн Мюнхен. Фортуна обаче оказа съпротива на възпитаниците на Люсиен Фавр, особено през втората част, преди в крайна сметка да бъде сломен от късното попадение на Ерлинг Холанд. Преди това гол на Рафаел Герейро бе отменен несправедливо от главния съдия Саша Щегеман, който след консултация с ВАР не зачете попадението заради игра с ръка при овладяването на португалеца. Повторенията обаче показаха, че Герейро играе с рамо, преди да реализира от воле във вратата на Флориан Кащенмайер. В 76-та минута на терена за Дюселдорф се появи нападателят Стивън Шкжибски, който бе разколебан от страничните стълбове на Роман Бюрки на два пъти. Дълбоко в добавеното от рефера петминутно продължение центриране на Мануел Аканджи намери Холанд, който с глава реализира победния гол за гостите. Така, Дортмунд съкратиха разликата до върха на четири точки и отложи празненствата у Байерн, който по-късно приема у дома Борусия Мьонхенгладбах. Дюселдорф са на три точки от спасителната зона, където се намира Майнц 05. В следващия междинен кръг в Бундеслигата Дортмунд приемат в къщи именно Майнц, докато на Фортуна предстои тежко гостуване на РБ Лайпциг. Ето и всички останали резултати: Кьолн – Унион Берлин 1:2 Херта – Айнтрахт Франкфурт 1:4 Падерборн – Вердер 1:5 Волфсбург – Фрайбург 2:2. /БГНЕС