Хеттрик на Вернер върна Лайпциг на победния път, Аугсбург с победа в дебюта на Херлих

Отборът на РБ Лайпциг разгроми Майнц 05 като гост с 5:0 в среща от 27-ия кръг на германската Бундеслига.

Вернер (в близък план) реализира хеттрик за разгромния успех на РБ Лайпциг при визитата на Майнц.

Домакините не оказаха никаква съпротива на по-класния си съперник и загуби по-безславен начин домакинството си пред празните трибуни на „Опел Арена“. Възпитаниците на Юлиан Нагелсман поведоха след гол на Тимо Вернер в 11-та минута, който получи асистенция от Конрад Лаймер. Десетина по-късно Юсуф Поулсен с глава увеличи аванса на гостите след центриране на Марсел Забицер, който впоследствие се разписа за 3:0. Малко след старта на второто полувреме Вернер вкара втория си гол, а четвърт час преди края на редовното време оформи своя хеттрик и краен резултат с 24-ия си гол през сезона в Бундеслигата. Така, Лайпциг се върна на победния път след равенството срещу Фрайбург в миналия кръг, като е на седем точки от лидера Байерн Мюнхен. Майнц остава над чертата, с четири точки пред Фортуна Дюселдорф, който по-късно гостува на Кьолн. В следващия кръг Лайпциг приема у дома намиращия се в подем Херта, а Майнц гостува на Унион Берлин. По-рано през деня, отборът на Шалке 04 загуби у дома от Аугсбург с 0:3 в първи двубой от неделната програма на 27-ия кръг в германската Бундеслига. Пред празните трибуни на „Фелтинс Арена“ възпитаниците на Дейвид Вагнер търсеха първи успех в шампионата от 17 януари, но отново разочароваха с представянето си и вече девет последователни срещи нямат победа във висшия ешелон на Германия. Резултатът бе открит още в шестата минута след прекрасен пряк свободен удар, реализиран от Едуард Льовен. Последваха добри минути за домакините, като най-доброто положение се откри пред Раби Матондо, но ударът му бе отразен от стража на гостите Андреас Луте. През втората част Аугсбург стигна до нови две попадения във вратата на Маркус Шуберт. Първо, Ноа-Жоел Саренрен-Базе наказа грешка в отбраната за 2:0, а класиката бе оформена в продължението на мача от Сержио Кордова.

Базе вкара втория гол в мрежата на Шуберт.

Така, Аусбург се отдалечи на седем точки от опасната зона след успеха в дебюта на новия наставник Хайко Херлих, докато Шалке остава осми в таблицата. В следващия кръг, „кралскосините“ гостуват на Фортуна Дюселдорф, докато Аугсбург приема у дома Падерборн. /БГНЕС