Херта с нова убедителна победа при Лабадия

Отборът на Херта надигра категорично у дома новака Унион с 4:0 в дербито на Берлин – първи двубой от 27-ия кръг в германската Бундеслига.

Лукебакио (л) и Куня (д) се разписаха за Херта, които продължават със стопроцентов актив след рестарта на кампанията в Бундеслигата.

След нулева първа част домакините проведоха наказателна акция през второто полувреме и реализираха четири безответни попадения във вратата на Рафал Гикиевич. Интригата беше до голяма степен решена след два бързи гола в рамките на минута, отбелязани от Ведад Ибишевич и Доди Лукебакио. Матеус Куня направи резултата класически след около час игра, а крайното 4:0 оформи Дедрик Боята, който миналата седмица се забърка в скандал, след като влезе в близък контакт със съотборника си Марко Груич по време на успеха при гостуването на Хофенхайм с 3:0 – нещо, което е забранено предвид препоръките за социална дистанция. Така, Херта постигна втора убедителна победа без допуснат гол под ръководството на новия старши треньор Бруно Лабадия след рестарта на Бундеслигата и се изкачи до 10-та позиция в таблицата. Унион е на 12-то място, на четири точки от съперника. В следващия кръг Херта гостува на РБ Лайпциг, докато Унион ще търси първа победа след подновяването на шампионата у дома срещу Майнц 05, след като отстъпи на лидера Байерн с 0:2 при рестарта. /БГНЕС