Голдън Стейт удържа 46 точки от Ембийд за важна победа над Филаделфия

Отборът на Голдън Стейт Уориърс записа много важен успех в битката за място в плейофите в Западната конференция, след като победи намиращия се в отлична форма тим на Филаделфия Севънтисиксърс със 120:112 у дома. Сиксърс бяха спечелили 9 от последните си 10 мача преди гостуването си в Сан Франциско, като претендент номер 1 за MVP на редовния сезон Джоуел Ембийд отново направи страхотен мач, но въпреки това шампионите успяха да вземат победата.

Двубоят бе равностоен в първите три части, като двата отбора си размениха водачеството общо 18 пъти в този период, но постепенно гостите се откъснаха и в началото на последната четвърт поведоха с 11 точки. Джордан Пул поведе Уориърс към обрат, като вкара 19 точки само в четвъртата част, а домакините затвориха мача със серия от 41:22 точки. Пул завърши с общо 33 точки за 32 минути игра, Стеф Къри добави 29 точки и 8 борби, Клей Томпсън се отчете с 21 точки (6 тройки), а Дреймънд Грийн реализира 10 точки, 10 асистенции и 7 борби.

За Филаделфия, които бяха без Джеймс Хардън, Ембийд наниза 46 точки (19/22 от фал), 9 борби, 8 асистенции, 2 откраднати топки и 1 чадър. Тобиас Харис вкара 23 точки, а Тайрийз Макси се отчете с 21 точки за Сиксърс, които вкараха 10 тройки по-малко от съперника си и взеха 11 борби по-малко.

За Голдън Стейт това бе 30-та домакинска победа през сезона, като тимът е на шеста позиция на Запад с актив 39-36. Отборите от седмо до десето място ще участват в плей-ин турнир за последните две места в плейофите. "Никой не иска да бъда в плей-ина, той е опасен. Чувствам се добре, по това време на годината всичко трябва да се качи на горна степен. Обичам този период", каза Грийн след двубоя. "Важно е да се погрижиш за домакинските си мачове", добави Пул, след като Уориърс достигнаха 30 победи у дома за шести път от сезон 2014/15 насам.

Филаделфия е на трета позиция на Изток с баланс 49-24, като тимът вече си осигури място в плейофите.

Бостън Селтикс - Индиана Пейсърс 120:95

Вашингтон Уизардс - Сан Антонио Спърс 136:124

Торонто Раптърс - Детройт Пистънс 118:97

Мемфис Гризлис - Хюстън Рокетс 151:114

Далас Маверикс - Шарлът Хорнетс 109:117

Юта Джаз - Милуоки Бъкс 116:144

Портланд Трейл Блейзърс - Чикаго Булс 96:124

Сакраменто Кингс - Финикс Сънс 135:127