Голдън Стейт надви Далас, но загуби Къри

Отборът на Голдън Стейт Уориърс се завърна на победния път в НБА, след като надви Далас Маверикс със 119:113 у дома. В Сан Франциско един срещу друг се изправиха двата тима, които спориха за титлата в Западната конференция през миналия сезон, но Маверикс бяха без голямата си звезда Лука Дончич, който е с контузия в петата.

Пред собствена публика Уориърс, които загубиха предишните си два мача, поведоха в самото начало и до края не изпуснаха водачеството. Авансът на домакините достигна 23 точки в третата четвъртина, като след това те допуснаха отпускане и позволиха на Маверикс да се доближат на пет точки в края на последната четвъртина. Все пак Голдън Стейт затвори мача и взе ценен успех.

Спадът в играта на Голдън Стейт може да се обясни и с контузията, която звездата на тима Стеф Къри получи в края на третата част. Двукратният MVP на Лигата реализира 21 точки, 7 асистенции и 6 борби, но нарани левия си крак, като предстои да му бъде направен ядрено-магнитен резонанс. "Нормално е да сме притеснени, ще трябва да изчакаме резултатите", коментира треньорът на шампионите Стив Кър след двубоя.

Дреймънд Грийн изигра силен мач за Уориърс със 17 точки, 9 борби, 9 асистенции и 2 чадъра, а общо осем играчи на тима вкараха 9 или повече точки. За Маверикс Спенсър Динуиди завърши с 25 точки, а Тим Хардауей добави 22.

След този успех Голдън Стейт заема седмо място на Запад с 27 победи и 26 загуби, докато Далас е на шестата позиция с актив 28-26.

Нетс - Уизардс 125:123

Пеликанс - Лейкърс 131:126

Пистънс - Сънс 100:116

Никс - Клипърс 128:134

Булс - Трейл Блейзърс 129:121

Бъкс - Хийт 123:115

Тъндър - Рокетс 153:121

Нъгетс - Хоукс 128:108. /БГНЕС