Голдън Стейт дръпна с 2-0 на Далас след страхотен обрат

Голдън Стейт навакса изоставане от 19 точки по пътя към победата със 126:117 над Далас в Сан Франциско. Така Уориърс вече имат преднина от 2:0 успеха във финала на Западната конференция в НБА. Кевон Лууни вкара рекордните в кариерата си 21 точки.

Маверикс започнаха много силно мача и шест минути игра отбелязаха 23 точки срещу само 8 за своя съперник. Благодарение на Лука Дончич и Джейлън Брънсън авансът на Далас набъбна до 19 точки при 48:67 в края на първото полувреме. 15-минутната почивка повлия отлично на домакините, които излязоха преобразени на терена и набързо съкратиха изоставането си до само две точки при 83:85.

В началото на решителния период Уориърс поведе за пръв път в мача след тройка на Ото Портър, а след това Кевон Лууни, Клей Томпсън и Стеф Къри също се отличиха с важни стрелби, за да изведат отбора до втора победа в серията и го доближат до първи финал в НБА от три години насам.

Стеф Къри завърши с 32 точки, 8 борби и 5 асистенции. Джордан Пуул се включи с 23 точки и 5 завършващи подавания от пейката.

Лука Дончич отново бе голямата фигура за Далас с 42 точки, 5 борби и 8 асистенции. Джейлън Брънсън също изнесе силен мач с 31 точки, 7 овладени топки и 5 завършващи подавания, Реджи Бълок вкара 21 точки, от които 6 тройки. /БНЕС