Германия и Швейцария направиха атрактивно равенство в Кьолн

Отборите на Германия и Швейцария направиха равенство 3:3 в мач от Група 4 на Лига А на турнира Лига на нациите, игран на "Райн Енерджи Щадион" в Кьолн. "Кръстоносците" се възползваха от грешките в защита на Бундестима в началото на мача и поведоха в резултата още в 5-та минута чрез Марио Гавранович, а 20 минути по-късно Ремо Фройлер покачи на 2:0.

Напрежението върху Йоаким Льов продължава да расте.

В 28-та минута централният нападател на домакините Тимо Вернер върна един гол, а десет минути след почивката Кай Хаверц изравни, но малко след това възпитаниците на Йоаким Льов отново се видяха догонващи в резултата след ново попадение на Гавранович. Германия все пак избегна домакинското поражение, благодарение на гол на Серж Гнабри в 60-та минута. До края на срещата не паднаха повече голове, а в самия край Фабиан Шар от състава на гостите бе изгонен за втори жълт картон. В другия мач от групата Украйна победи Испания с 1:0 у дома с гол на Виткор Циганков 15 минути преди края на редовното време. Испания остава начело в групата със 7 точки, пред Украйна и Германия, които са с точка по-малко, а Швейцария е на последното място с актив от две точки. /БГНЕС