Финикс е първият отбор в плейофите след победа над Маями

Финикс Сънс се превърна в първия отбор, осигурил си участие в плейофите на НБА през този сезон, след като победи Маями Хийт със 111:90 като гост. По този начин Сънс, които са с баланс 53-13, вече няма как да бъдат изместени от едно от първите шест места в Западната конференция, даващи право на директно участие в плейофите. Тимовете между седма и десета позиция в крайното класиране ще участват в плей-ин турнир за последните две места във всяка конференция.

Сблъсъкът между лидерите на Запад и Изток в Маями бе равностоен до почивката, която дойде при само две точки преднина на Финикс, но Девин Букър и компания доминираха тотално в третата част, която спечелиха с 34:19, за да си подпечатат успеха. В отсъствието на контузения ветеран Крис Пол Букър бе най-резултатен за Сънс с 23 точки, 9 асистенции и 8 борби. Микал Бриджис се отчете с 21 точки и 9 борби, а центърът Деандре Айтън завърши с 19 точки и 10 борби. Гостите доминираха в подкошието, като взеха 17 борби повече от своя съперник (55:38). За Хийт над всички бе Дънкан Робинсън с 22 точки, Тайлър Херо и Бам Адебайо добавиха по 17, но нито един друг играч на тима не достигна границата от 10 точки.

По този начин за първи път от сезон 2006/07 тимът на Финикс, който през миналата година загуби финалите на плейофите от Милуоки Бъкс, победи всички други 29 отбора в Лигата в рамките на един сезон. Маями остава начело на Изток с актив 44-23.

Хорнетс - Селтикс 101:115

Пистънс - Булс 108:114

Бъкс - Хоукс 124:115

Рокетс - Лейкърс 139:130 (след продължение)

Тимбърулвс - Тъндър 132:102

Пеликанс - Меджик 102:108

Маверикс - Никс 77:107

Спърс - Раптърс 104:119