Ембийд измъкна Филаделфия след драма с Юта в НБА

Филаделфия измъкна драматичен успех срещу Юта със 118:117 в мач от редовния сезон на НБА. Победния кош реализира Джоел Ембийд около пет секунди преди края на двубоя. Успехът е под №26 за 76-ърс от началото на сезона. Тимът е четвърти на Изток, докато Джаз са девети на Запад с актив от 22 успеха и 24 поражения.

Филаделфия започна много силно и взе преднина от 17 точки след първата четвърт. Юта, който беше без своя лидер Лаури Марканен, постепенно настигна съперника си и преди началото на последната част изоставането на тима бе сведено до само три точки - 85:88.

При оставащи малко под две минути до края на редовното време Майк Конли изравни резултата - 113:113, с тройка за Юта. Последваха няколко смени на водачеството, преди Ембийд да сложи точка на спора.

Джеймс Хардън бе най-резултатен за успеха на Филаделфия с 31 точки, 6 борби и 11 асистенции. Ембийд добави 30 точки и 7 борби, Тайрийз Максималната реализира 21, а Шейк Милтън отбеляза още 17.

Джордан Кларксън бе над всички за Юта с 38 точки, 9 борби и 5 асистенции. Тейлън Хортър-Тъкър наниза 20 точки от пейката, Уокър Кеслър се разписа с 15 точки и 12 борби, а Майк Конли приключи срещата с 14 точки и 8 асистенции.

Маями Хийт записа успех над гостуващия Милуоки със 111:95. Гейб Винсънт отбеляза 27 точки, докато Бам Адебайо допринесе за победата на Хийт, завършвайки с 21-ия си дабъл-дабъл за сезона, като събра 20 точки и 13 борби. Виктор Оладипо вкара 20 точки, а Джими Бътлър добави 16.

Милуоки имаше шестима играчи, които отбелязаха двуцифрен резултат от точки. Боби Портис бе с 15, докато Джру Холидей имаше 12 точки и 10 асистенции.