Ел Ей Лейкърс поведе на Финикс, Милуоки докосва полуфиналите

Отборът на Ел Ей Лейкърс поведе на Финикс Сънс с 2-1 в четвъртфиналната плейофна серия на Запад между двата тима, след като спечели първото си домакинство със 109:95. След съвсем равностойни първи две част, Езерняците наложиха волята си в третата четвъртина, която взеха с 33:23, след което удържаха финалния щурм на Финикс, за да стигнат до успеха.

Антъни Дейвис отново бе над всички за Лейкърс, реализирайки 34 точки и 11 борби, докато ЛеБрон Джеймс добави 21 точки, 6 борби и 9 асистенции, а Денис Шрьодер се отчете с 20 точки. За Сънс най-резултатен бе центърът Деандре Айтън с 22 точки и 11 борби, а Девин Букър завърши с 19 точки, 4 борби и 6 асистенции. Това бе първи домакински мач за Ел Ей Лейкърс в плейофите от осем години насам, тъй като плейофите през миналия сезон, в който тимът спечели титлата, се играха във Флорида заради пандемията от коронавирус, а успехът на Лейкърс тази нощ бе изгледан от близо 8000 фенове на отбора.

Милуоки Бъкс се доближи на един мач от полуфиналите на Изток, след като победи Маями Хийт със 113:84 като гост и дръпна с 3-0 в серията. Звездата на Милоки Янис Адетокумбо се отличи със 17 точки, 17 борби и 5 асистенции, а Джру Холидей реализира 19 точки и 12 асистенции.

В другия мач от изминалата нощ Денвър Нъгетс победи Портланд Трейл Блейзърс със 120:115 като гост и поведе с 2-1 в серията. Фаворит номер 1 за MVP на сезона Никола Йокич отново бе на висота и завърши с 36 точки, 11 асистенции и 5 борби. /БГНЕС