Ел Ей Лейкърс надви Денвър Нъгетс у дома

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс победи Денвър Нъгетс със 126:108 у дома в мач от редовния сезон на НБА. В "Стейпълс Сентър" домакините бяха много ефективни в атака, като седем играчи вкараха 10 и повече точки, а тимът записа близо 53 процента успеваемост на стрелбата.

Намиращият се в отлична форма Антъни Дейвис напусна принудително игра на почивката, но това не намали устрема на Езерняците, водени от ЛеБрон Джеймс. Краля завърши с 30 точки и 9 борби, Ръсел Уестбрук се отчете с трипъл-дабъл от пейката - 15 точки, 11 борби и 12 асистенции, а Томас Брайънт вкара 21 точки за 23 минути играчи при 81,8 процента стрелба. За Нъгетс двукратният MVP на Лигата Никола Йокич бе на обичайната висота с 25 точки, 11 борби, 8 асистенции и 4 откраднати топки, Джамал Мъри добави 23 точки, но останалите играчи на отбора не допринесоха достатъчно.

За Лейкърс това бе втора победа в последните шест мача, след която те заемат 12-то място в Западната конференция с баланс 12-16. Денвър е на трета позиция в същата конференция с актив 17-11.

Шампионите Голдън Стейт Уориърс продължиха с неубедителното си представяне от началото на сезона и записаха трета поредна загуба - този път при гостуването на Филаделфия Севънтисиксърс със 118:106. Стеф Къри и компания вече са извън местата, даващи право на участие в плейофите.

Хорнетс - Хоукс 106:125

Пистънс - Кингс 113:122

Селтикс - Меджик 109:117

Кавалиърс - Пейсърс 118:112

Раптърс - Нетс 116:119

Булс - Никс 91:114

Тъндър - Тимбърулвс 110:112

Маверикс - Трейл Блейзърс 130:110. /БГНЕС