Дубъл на Рамзи класира Уелс на Евро 2020

Отборът на Уелс си осигури участие на Евро 2020, след като надигра у дома Унгария с 2:0 в последен и за двата тима двубой от група Е на квалификациите.

Рамзи изигра чудесен мач за Уелс и с двете си попадения прати тима на Евро 2020.

В герой за „червените дяволи“ се превърна полузащитникът на Ювентус Аарън Рамзи, който отбеляза и двете попадения. Домакините се нуждаеха от задължителен успех, за да продължат директно към еврофиналите, докато „маджарите“ можеха да разчитат на равенство при неуспех на Словакия срещу Азербайджан. Срещата започна по отличен начин за възпитаниците на Райън Гигс, които откриха чрез Рамзи в 15-та минута. Халфът бе оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава отлично центриране на Гарет Бейл. Гостуващият състав рядко опитваше да застраши вратата на Уейн Хенеси, но в 34-та минута стражът на Кристъл Палас се прояви великолепно на два пъти, за да отрази последователно изстрели на Адам Шалай и Доминик Шобошлай. Това обаче се оказа и най-интересното, което създадоха пред вратата на свотие домакините играчите на Марко Роси. Малко след старта на втората част отново Рамзи бе в прегръдките на съотборниците си, след като отново остана без опека в наказателното поле и от близко разстояние не остави шансове на Петер Гулаши. До края не паднаха нови попадения и така Уелс си гарантира участие на Евро 2020. В другия мач от групата Словакия постигна очакван успех над Азербайджан с 2:0, но победата се оказа пирова, тъй като остави словаците на трета позиция в крайното подреждане. Ето и всички резултати от вечерта: Група С: Германия – Северна Ирландия 6:1 Холандия – Естония 5:0 Група G: Северна Македония – Израел 1:0 Латвия – Австрия 1:0 Полша – Словения 3:2 Група I: Белгия – Кипър 6:1 Сан Марино – Русия 0:5 Шотландия – Казахстан 3:1. /БГНЕС