Димитър Кузманов записа първа победа на Уимбълдън

Димитър Кузманов стартира с победа участието си в квалификациите на Уимбълдън. 28-годишният българин надигра представителя на домакините Чарлз Брум с 6-3, 7-5 за час и 43 минути игра.

За пловдивчанина това е първа победа в "Ол Инглънд Клъб", като тя дойде след впечатляващ обрат във втория сет.

В първата част Кузманов водеше с 2-1 гейма, когато последваха пет последователни пробива, след които българинът се откъсна с 5-3 и на свой сервис затвори сета.

Доста по-драматичен се оказа вторият част. В нея участващият с "уайлд кард" Брум поведе с 4-0, след което Кузманов върна един от пробивите, за да намали до 2-5. В този момент българинът заигра най-добрия си тенис и спечели пет последователни гейма, с които взе сета и мача.

Във втория кръг на квалификациите Кузманов, който е номер 175 в света и втора ракета на България, ще играе с Педро Качин. Аржентинецът, който е номер 9 в квалификационната схема и номер 118 в ранглистата на АТП, се наложи над французина Антоан Ескофие със 7-6 (5), 6-4.

За попадане в основната схема на Уимбълдън са необходими три победи в квалификациите./БГНЕС