Ди Мария вдъхнови ПСЖ за обрат срещу шампиона

Пари Сен Жермен надви Лил с 2:1 като домакин в откриващ мач от 12-ия кръг на френската Лига 1.

Анхел Ди Мария.

На „Парк де Пренс“ във френската столица Париж шампионите започнаха по-активно и след няколко добри атаки закономерно поведоха в резултата след точната интервенция на Джонатан Дейвид в 31-та минута. След почивката обаче парижани стигнаха до пълен обрат в основата, на който бе Анхел Ди Мария.

Аржентинският национал първо асистира на Маркиньос за изравнителния гол в 74-та минута, а две преди края на редовното време сам реализира победния гол за Маурисио Почетино и компания в 88-та минута след подаване на Неймар. Лионел Меси, който бе заменен принудително на старта на втората част от Мауро Икарди, продължава да търси дебютния си гол с екипа на френския гранд в местния шампионат.

ПСЖ дръпна с десет точки пред втория Ланс, който тепърва ще играе в този кръг. Лил е 11-и и вече изостава на цели 16 пункта от отбора, който свали от трона миналия сезон. В следващия кръг ПСЖ гостува на Бордо, докато Лил приема Анже. /БГНЕС