Денвър с четвърта поредна победа след нов феноменален мач на Йокич

Денвър Нъгетс записа четвърти пореден успех, след като спечели гостуването си на Кливланд Кавалиърс със 109:115 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Над всички на паркета за пореден път бе сърбинът Никола Йокич, който записа още един трипъл-дабъл през кампанията. Този път той завърши с 24 точки, 18 борби и 13 асистенции! Майкъл Портър-младши бе най-резултатен за Нъгетс с 25 точки, а останалите трима титуляри на отбора от Колорадо също вкараха поне по 10 точки при визитата в Охайо. Кентавиъс Колдуел-Поуп се отличи със 17, Джамал Мъри реализира 16, а Влатко Чанчар - 10.

Еван Моубли бе най-добър за Кавс със своите 31 точки.

Успехът позволи на Денвър да се откъсне на върха в Западната конференция с баланс от 42 победи и 18 загуби. Вторият, Мемфис Гризлис, е с 35-23. Кавалиърс пък са четвърти на Изток с 38 успеха и 24 поражения.

В друг мач от изминалата нощ Малик Бийзли вкара 25 точки, а Остин Рийвс добави 17 при победата на Ел Ей Лейкърс със 124:111 над гостуващия Голдън Стейт Уориърс. ЛеБрон Джеймс завърши с едва 13 точки за Лейкърс. Антъни Дейвис отбеляза 12 точки и 12 борби за домакините.

Клей Томпсън вкара 22 точки, а Тай Джеръм добави 20 за шампионите, които бяха без контузените Стеф Къри и Андрю Уигинс.