Дейвис и Антъни изведоха Лейкърс до победа над Портланд

Отборът на Ел Ей Лейкърс сложи край на серията си от три поредни загуби в Лигата, след като победи Портланд Трейл Блейзърс с 99:94 у дома в мач от редовния сезон на НБА. В оспорван двубой домакините направиха силна последна част (27:19), за да стигнат до успеха.

Ветеранът Кармело Антъни продължава със силните си изяви през този сезон

Без звездата си ЛеБрон Джеймс, който се възстановява от контузия в коляното, Езерняците започнаха по-уверено и натрупаха преднина от 13 точки малко след началото на втората четвъртина, но след това гостите влязоха в добра серия и поведоха с шест точки в средата на третата част. В най-важните минути Антъни Дейвис пое контрол над събитията и се отчете с 19 точки и 7 борби в последната част, за да изведе своите до победата.

Дейвис завърши с 30 точки и 15 борби, Кармело Антъни се включи от пейката с 24 точки и 8 борби при 66,7 процента успеваемост на стрелбата, а Ръсел Уестбрук остана на точка от трипъл-дабъл - 9 точки, 10 борби и 13 асистенции. Ветеранът Дуайт Хауърд също допринесе за успеха с 10 точки и 7 борби за 11 минути игра. За Портланд над всички бе Норман Пауъл с 30 точки, а центърът Юсуф Нуркич завърши с 16 точки и 13 борби.

Въпреки този успех Лейкърс остават с негативен баланс (27-29) и заемат девето място в Западната конференция, докато Портланд е една позиция по-надолу с актив 21-31.

Пейсърс - Меджик 118:119

Севънтисиксърс - Уизардс 103:106

Селтикс - Хорнетс 113:107

Никс - Гризлис 108:120

Рокетс - Кавалиърс 115:104

Маверикс - Тъндър 114:120 (след продължение)

Джаз - Нъгетс 108:104

Кингс - Нетс 112:101. /БГНЕС