Далас надви Бруклин със силна последна част

Лука Дончич изнесе поредния си силен мач за Маверикс.

Отборът на Далас Маверикс победи Бруклин Нетс със 123:111 у дома в мач от редовния сезон на НБА.

Двубоят в Тексас бе много оспорван, като двата тима си размениха водачеството 11 пъти, но в крайна сметка домакините стигнаха до успеха, благодарение на много силна заключителна четвърт. Гостите от Бруклин започнаха ударно и поведоха с 10 точки още до средата на първата част, а след няколко обрата, водеха на почивката с 5 точки. Двата тима влязоха в последната четвърт при пълно равенство, но баскетболистите на Далас напълно доминираха в нея и стигнаха до успех с 12 точки разлика.

Обичайно над всички за Далас бе Лука Дончич с 31 точки, 13 борби и 7 асистенции, а Сет Къри добави 25 точки от пейката. За Бруклин седем играчи вкараха двуцифрен брой точки, но нито един не успя да достигна границата от 20.

Маверикс заема пето място в Западната конференция с 22 победи и 12 загуби, докато Бруклин е на седма позиция на Изток с баланс 16-17.