Далас изпепели Финикс с 20 тройки за равенство в серията

Отборът на Далас Маверикс изравни полуфиналната си серия на Запад срещу Финикс Сънс на 2-2, след като спечели мач номер 4 със 111:101 у дома. Пред над 20 хиляди зрители в Далас домакините нанизаха цели 20 тройки, за да спечелят втори пореден двубой срещу отбора с най-добър баланс в редовния сезон.

След като в предишния мач Сънс имаха проблем с много загубени топки, тази нощ гостите прекалиха с фаловете, като лидерът на тима Крис Пол направи четвъртото си нарушение преди края на втората част, а в началото на четвъртата трябваше да напусне игра. 37-годишният ветеран завърши с едва пет точки, а макар че Девин Букър бе на ниво и вкара 35 точки, това не бе достатъчно срещу прецизната стрелба отдалеч на Маверикс, които реализираха 20 тройки от 44 опита.

Лука Дончич отново бе над всички за домакините с 26 точки, 11 асистенции, 7 борби и 3 откраднати топки, а Дориан Фини реализира рекордните в кариерата си 8 тройки за 24 точки и 8 борби. Дейвис Бъртанс пък се включи от пейката с 4 тройки за 12 минути игра.

Мач номер 5 от серията е във вторник във Финикс.

На Изток Филаделфия Севънтистиксърс също изравни серията си с лидера Маями Хийт след успех със 116:108 като домакин. Джеймс Хардън направи много силен мач с 31 точки (6 тройки), 7 борби и 9 асистенции, а Джоуел Ембийд се отчете с 24 точки и 11 борби. За Маями Джими Бътлър бе на обичайната висота - 40 точки и 6 асистенции, Бам Адебайо добави 21 точки, но отборът стреля едва 20 процента от далечно разстояние.