ЦСКА София надделя над ЦСКА 1948 с 2:0 на "Армията"

Отборът на ЦСКА-София победи съименника си ЦСКА 1948 в двубой от 14-ия кръг на efbet Лига, който се игра на стадион „Българска армия“.

В 18-ата минута ЦСКА Али Соу бе изведен очи в очи срещу Даниел Наумов и гамбиецът без проблеми го преодоля.

Последва по-активна игра на тима на Красимир Балъков, който обаче не успя да затрудни сериозно домакините. Пропуск в края на полувремето направи Али Соу, който не уцели вратата след извеждащ пас на Георги Йомов. Точка на спора в мача бе сложена в 82-ата минута, когато Лазар Марин прати топката в собствената си врата след центриране на Йомов. Така новият треньор на ЦСКА Бруно Акрапович стартира с победа начело на "армейците" в Първа лига.

Това бе втори мач в историята между двата отбора. В първия те спориха през август в първия кръг от първенството и завършиха наравно 2:2. ЦСКА-София заема четвърто място в класирането с 24 точки, а ЦСКА 1948 е на шесто с 20. /БГНЕС