България изпадна в Лига С на Лигата на нациите

Република Ирландия и България завършиха наравно 0:0 в последен двубой от Лига В, Група 4 във второто издание на Лигата на нациите.

Република Ирландия и България останаха без успех в Лига В, Група 4 на Лигата на нациите.

Родните национали започнаха по-добре сблъсъка на „Авива Стейдиъм“, като Божидар Краев не успя да намери целта, а изстрел на Димитър Илиев бе отразен от Дарън Рандолф. След 30-та минута на първото полувреме ирландците погледнаха по-сериозно към вратата на Мартин Луков и няколко техни центрирания създадоха напрежение в нашето наказателно поле. Втората част започна с натиск на домакините, които пропуснаха две добри ситуации в първите десетина минути, като особено добър бе шансът пред Ронан Къртис. До края на мача така и не се стигна до попадения и България завърши на последна позиция в групата си с две равенства и четири поражения – и двете ремита бяха постигнати срещу Република Ирландия. По този начин възпитаниците на Георги Дерменджиев изпаднаха в Лига С на турнира, след като не успяха да спечелят срещу прекия си конкурент за третото място. „Трикольорите“ остават с две победи в последните си 22 срещи – и с една от година насам в официален мач, постигната у дома срещу Чехия. В другия двубой от групата Уелс надигра в къщи Финландия с 3:1. Хари Уилсън, Даниел Джеймс и Кийфър Мур вкараха попаденията за „драконите“, докато Теему Пуки се разписа за скандинавците. Играчите на Райън Гигс спечелиха промоция в Лига В на Лигата на нациите. /БГНЕС