Бруклин навакса 28 точки пасив в Бостън

Отборът на Бруклин Нетс победи Бостън Селтикс със 115:105 като гост в дербито от Източната конференция на НБА тази нощ. В "Ти Ди Гардън" домакините, които са сочени за фаворити за титлата, имаха преднина от 28 точки в средата на втората част, но тотално се сринаха след това и записаха втора загуба в последните си три мача.

С ключова роля за успеха на Нетс бе гардът Микал Бриджис, който бе разменен за Кевин Дюрант миналия месец. Бриджис, който е считан за един от най-добрите защитници в Лигата, бе много силен в нападение и реализира 38 точки, 10 борби и 4 асистенции. Камерън Джонсън добави 20 точки за успеха, а Дориан Фини-Смит и Спенсър Динуиди вкараха по 17. За Бостън Джейлън Браун завърши с 35 точки, а Джейсън Тейтъм се отчете с 22 точки, 13 борби и 5 асистенции, но Селтикс вкараха само 9 тройки и загубиха топката 19 пъти.

По този начин Бостън се отдалечи от лидера на Изток Милуоки Бъкс, като вече има две загуби повече от конкурента си за първото място. Бруклин заема шеста позиция в същата конференция с баланс 35-28.

На Запад Голдън Стейт Уориърс постигна четвърти пореден обрат от изоставане с повече от 10 точки, за да победи Ню Орлийнс Пеликанс със 108:99 у дома. В Сан Франциско шампионите започнаха слабо двубоя и губеха със 17 точки още преди края на първата част, но след това започнаха да доминират, а с ключови намеси в края се отличиха Клей Томпсън и Донте Дивинченцо. Томпсън завърши с 27 точки, а Джонатан Куминга се включи с 19 точки от пейката. За Пеликанс Си Джей Маккълъм вкара 25 точки, но тимът взе 14 борби по-малко от съперника си.

Така Уориърс взеха всичките си мачове в поредицата от пет поредни домакинства, и то без голямата си звезда Стеф Къри, който ще се завърне в игра следващата седмица. Тимът заема пето място на Запад с баланс 34-30, докато Пеликанс са 10-ти с 31 победи и 33 загуби.