ВАР отказа Бразилия срещу Венецуела на Копа Америка

Отборът на Бразилия направи разочароващо нулево равенство срещу Венецуела във втория си мач на домашната Копа Америка. Възпитаниците на Тите започнаха успешно кампанията си в надпреварата след класика срещу Боливия, но така и не успяха да пречупят по-непретенциозния си съперник.

Въпреки огромния процент притежание на топката и трите отменени гола, бразилците отправиха едва един точен удар по посока венецуелската врата за целия мач в Салвадор.

На стадион „Арена Фонте Нова“ в Салвадор „Селесао“ бе по-активният отбор през всичките 90 минути, като на три пъти успя да преодолее вратаря Уилкер Фаринес, но главният съдия Жулио Баскунан отмени и трите попадения. Първо Роберто Фирмино вкара в края на първото полувреме, но голът не бе зачетен поради нарушение в полза на Венецуела. След час игра резервата Габриел Жезус също намери целта, но този път, след намесата на ВАР, попадението бе отменено от чилийския арбитър поради засада в процеса на нападение. „Кариоките“ така и нямаха късмет, след като вкараха топката за трети път във венецуелската врата след удар от близка дистанция на Филипе Коутиньо, но отново ВАР спря Тите и компания. Така бразилците остават на върха в група A с равен брой точки с втория Перу. Перуанците надиграха в другия двубой Боливия с 3:1. Марсело Морено даде аванс на боливийците след около половин час игра, но Хосе Пауло Гереро възстанови равенството в края на първата част. През второто полувреме Перу достигна до успеха след нови две попадения дело на Джеферсон Фарфан и Едисон Флорес. В следващите двубои от групата Венецуела играе с Боливия, докато Перу и Бразилия излизат в директен спор за първото място. /БГНЕС