Брайтън удари Манчестър Юнайтед в дебюта на Тен Хаг

Новият мениджър на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг имаше кошмарен дебют начело на "червените дяволи", след като тимът загуби от Брайтън енд Хоув Албиън с 1:2 у дома в мач от откриващия кръг на Висшата лига.

Роналдо влезе след почивката, но не успя да помогне на Юнайтед

На "Олд Трафорд" Тен Хаг остави на резервната скамейка търсещия изходящ трансфер Кристиано Роналдо, като в центъра на атаката застана новото попълнение Кристиан Ериксен, а от самото начало "чайките" доминираха и изглеждаха по-опасни в атака. Преимуществото на гостите даде резултат в 30-та минута, когато Паскал Грос се разписа от близко разстояние след добра асистенция на бившия нападател на Юнайтед Дани Уелбек. Девет минути по-късно Грос вкара за втори път, след като бе първи до топката след намеса на Давид де Хеа.

След почивката Тен Хаг пусна Роналдо в игра, а домакините бяха по-активни, като те се върнаха в двубоя в 68-та минута, когато Алексис Мак Алистър си вкара автогол при разбъркване след корнер. Играчите на Юнайтед обаче не успяха да натиснат съперника си в търсене на изравнителен гол и в крайна сметка Брайтън заслужено стигна до трите точки.

В другия мач от днес Лестър Сити и Брентфорд направиха равенство 2:2 на "Кинг Пауър Стейдиъм". /БГНЕС